Tělový Peeling: Tajemství hladké a zdravé pokožky
Péči o pokožku se věnovali již lidé ve Starém Egyptě. Ačkoliv se od těchto dob objevilo mnoho inovativních technik a procedur, některé starobylé postupy přesto zůstávají nejvíce účinné. Jedním z nich je právě tělový peeling.
Co se děje s naší pokožkou v teple?
Během pobytu v teple tepidária či sauny se z pórů na pokožce vylučuje maz, který vytváří její přirozenou ochrannou bariéru. Posiluje se tak její kyselý plášť a pokožka se učí lépe hospodařit s hydratací.
Proč je dobré k pobytu v tepidáriu přidat peeling?
Peelingu se zbavuje odumřelých buněk z povrchu pokožky a prokrvuje ji a zanechává ji vyživenou. Tímto způsobem získáme nejen hladký povrch kůže, ale také zlepšíme schopnost pokožky vstřebávat další produkty. To znamená, že po použití tělového peelingu bude následný aplikovaný tělový krém lépe působit. Exfoliací také předcházíme zarůstání chloupků a tvorbě zánětlivých pupínků.
Jak nanést tělový peeling?
Peeling nanášíme na rozehřátou pokožku v krouživých pohybech a postupujeme od chodidel směrem nahoru. Zbytky peelingu poté opláchneme vlažnou vodou, která zatáhne otevřené póry a zklidní namáhanou pokožku. Při mytí již nepoužívejte mýdlo.
Tip: Nezapomínejte po peelingu pokožku hydratovat zvenku i zevnitř! Potem se z těla odvádí velké množství vody a zároveň může peeling pokožku vysušovat. Je tedy na místě podpořit zdravou bariéru pokožky vhodným hydratačním krémem.
Jaký tělový peeling zvolit?
Peelingy mohou mít různé složky, klíčem je vybrat takový, aby co nejvíce vyhovoval potřebám naší pokožky. Ingredience, po ktereých sáhnout, jsou zejména soli, cukry a oleje.
1. Sůl: Mořská sůl je ideální pro důkladnou exfoliaci a má výjimečné minerální vlastnosti, které pokožku vyživují a omlazují, čímž ji zanechává hladší.
2. Cukr: Jemný a ideální pro citlivou pokožku, cukrové peelingy nabízejí mírnou exfoliaci a zanechávají kůži měkkou a hladkou.
3. Oleje: Peelingy s obsahem olejů, jako je jojobový nebo kokosový olej, poskytují hydrataci během exfoliace.
4. Med: Med je známý svými antibakteriálními a hydratačními vlastnostmi. Je vhodný i pro osoby s citlivou pokožkou, jelikož obsahuje přírodní antioxidanty, které ji chrání před poškozením volnými radikály.
U nás na baru můžete momentálně zakoupit cukrový peeling s měsíčkem lékařským a solný peeling s hydrolátem z květu pomerančovníku a levandulí lékařskou.
Jak často exfoliovat?
Na tuto otázku neexistuje jednotná odpověď, jelikož je každá pokožka jiná. Pokud víte, že máte pokožku citlivou, která lehce zarudne a pne, je potřeba používat peeling méně často a vyhýbat se při něm citlivým partiím. Obecně se uvádí, že ideální četnost peelingů je jedenkrát týdně.
Věděli jste že: Naše pokožka se přirozeně exfoliuje sama a průměrný člověk může během takovéto exfoliace ztratit až milion odumřelých buněk denně? Tato exfoliace může být někdy pomalá a nerovnoměrná, proto bychom měli jednou za čas zařadit peeling k urychlení tohoto procesu.