Ceremoniály

Ceremoniály se konají:

  • ve všední dny v každou celou hodinu v 17 až 22 hodin
  • o víkendech v každou celou hodinu v 16 až 22 hodin

Denní program ceremoniálů najdete na našich sociálních sítích:

Facebook

Instagram

Co je a kde se vzal

Saunový ceremoniál?

Saunové ceremoniály nebo spíš rituály znali již indiáni na americkém kontinentu. Místní šamani je připravovali při narození dětí, úmrtí,  přijímání chlapce mezi muže a dalších důležitých událostech, kterými  kmen žil. Časem se rozšířily do Evropy a v poslední době se staly velice oblíbeným zpestřením při saunování,  zejména v Německu, Holandsku, Maďarsku, Polsku, Rakousku a díky saunovému mágovi Pavlovi Hofrichtrovi také v naší české kotlině.

Saunové ceremoniály jsou druhem zážitkového saunování. Podobají se tak například animátorským akcím, které znáte z dovolených. Jejich cílem je zprostředkovat návštěvníkovi zážitek, provést ho ozdravnou kúrou teplem a díky speciálním dovednostem profi saunérů blahodárný účinek saun ještě zesílit.

Saunový ceremoniál je 10–15 minut trvající akt, kdy saunový mistr polévá horké kameny vodou a zároveň pomocí ledové koule nebo bylinek uvolňuje do vzduchu vůně éterických olejů. Tím  zvýrazní pocitovou hodnotu tepla a zároveň vlhkost. Pomocí ručníku víří teplo na účastníky ceremoniálu a tím  je kvalitně prohřívá. Saunové ceremoniály mohou být například relaxační, bylinkové, dynamické, či velká show. Sauna mistr během ceremoniálu používá hudební doprovod, který ladí s typem ceremoniálu. Můžeme zažít i divadelní ceremoniály, kdy je sauna mistr v kostýmu a během ceremoniálu vypráví příběh.

Naši saunoví mistři

Saunérka Any
Any
Saunér - Albus
Tomáš
David Kraus
David
Saunérka Marťa
Marťa
Saunér - Zuzka
Zuzka
Martin - Sauna mistr
Martin
Petr saunér
Petr

Pár praktických informací k saunovým ceremoniálům

  • Ceremoniály probíhají každý všední den od 17 hodin o víkendu od 16 hodin, potom v každou celou hodinu, poslední ceremoniál je v 22:00.
  • Program ceremoniálů sestavujeme pro každý den zvlášť a  najdete jej na našich sociálních sítích.
  • Ceremoniály můžete navštívit v naší ceremoniální venkovní sauně, případně i v severské sauně.
  • Během ceremoniálu naši sauna mistři používají pouze přírodní éterické oleje od belgické společnosti Loyly Masters nebo od italské společnosti Bergila.
  • Každý ceremoniál je jedinečný a neopakovatelný.
  • Pro saunové ceremoniály platí stejná pravidla jako pro klasické saunování, v potírně mít podložené celé tělo prostěradlem a po ceremoniálu nejdříve do sprchy a pak do ochlazovacího bazénku. Jen u nás se můžete ochladit i ve Vltavě.
  • V případě, že je pro vás ceremoniál horký nebo není vašemu tělu příjemný, nebojte se ze sauny odejít dříve.