Sauny

sauna

Bylinková sauna

Bylinková sauna se nachází hned na začátku spodní části relaxačního centra. Bylinková panoramatická sauna vás překvapí každý den jinou vůní bylinek. Tyto vůně navozují pocit klidu a mají blahodárné účinky na vaše zdraví. V bylinkové sauně můžete zažít i muzikoterapeutické saunové ceremoniály.

80–90 °C

20–30 %

Severská sauna

Severská sauna se nachází v zadní části relaxačního centra. Severská sauna je klasická suchá finská sauna. Provoněná je dřevitými esencemi, které podporují imunitní systém a dýchací cesty. Severská sauna je místem relaxačních saunových ceremoniálů.

85–95 °C

10–20 %

sauna

Ceremoniální venkovní sauna

Tato největší sauna v ČR se nachází v levé části zahrady a je schopna pojmout až 100 osob. Nejmodernější audio a světelná technika je připravena na velké divadelní saunové ceremoniály a mezinárodní eventy.
Ceremoniální sauna je přístupná každý všední den od 17 hodin a o víkendech od 12 hodin.
V provozu je pouze v zimní sezoně od října do dubna.

80–85 °C

Africká sauna

Sauna je vyrobenou z dřeva africké vrby Abachi a nejdete ji vedle sauny Severské. Drobná světýlka v jinak tmavé sauně vás přenesou pod hvězdnou oblohu noční africké savany. Hned při vstupu na Vás dýchne jedna z mnoha vonných esencí přidávaných do vody zvlhčující kamna několikrát denně. Díky tomu má tato sauna vyšší humiditu než ostatní.Teplý a vlhký vzduch pomáhá uvolňovat svaly a klouby, otevírat dýchací cesty a zmírňuje tak astma a pocit dušnosti.

75–85 °C

20–30 %

Africká sauna
Tepidárium

Tepidárium

Tepidárium je místnost vyhřívaná suchým teplem sloužící k prohřátí těla, uvolnění svalového napětí a relaxaci celého organismu. Je vhodné k nahřátí celého těla před masáží či na začátku a konci saunování. V místnosti jsou vyhřívané kachličkové stěny, podlahy a lavice, na kterých se sedí nebo leží. Můžete si zde nanést peeling – ať už z domova či vyrobený přímo od našich saunérů, který naleznete ke koupi na baru. Setkat se tu můžete i s peelingovými ceremoniály.

55–65 °C