Náš příběh

Bistro Vltava - Ukrajinská kuchyně

Jmenujeme se Daria, Larisa, Světlana a Tatiana. Před válkou jsme všechny žily v Kyjevě, ale během ostřelování našich domovů a domů jsme se rozhodly Ukrajinu opustit.

Moc děkujeme za to, jak nás přijalo hlavní město České republiky, Praha. Za to, jací zde žijí vcelku milí, slušní a přátelští lidé, včetně všech zaměstnanců SAUNY VLTAVA.

 

Světlana:

Je mi 48 let, mám dvě děti: dceru a syna. Jsem vyučená kuchařka, dlouhá léta jsem pracovala v ukrajinské restauraci Puzata Khata. Jsem připravena vám dát ochutnat pravé ukrajinské knedlíky!

 

Larissa

Mně je 46 let, jsem vdaná a mám dvě děti. Starší dcera je tu se mnou, můj syn a manžel zůstali na Ukrajině.

Vystudovala jsem ekonomii, ale život šel jinak, a tak jsem pracovala v ekonomice i v potravinářství. Jako rodilá Ukrajinka umím vařit všechna tradiční jídla, ale mojí chloubou je boršč, takže vás zvu: přijďte ochutnat ten nejlepší boršč!

 

Daria

Ahoj všichni, je mi 20 let, studuji dvě vysoké školy (ekonomii a medicínu). Zároveň jsem  pracovala jako provozní v restauraci.

V oboru se pohybuji od svých šestnácti let – nejprve jako číšnice, později jako vedoucí provozu.

Vaření miluji od dětství, takže věřím a těším se, že vám budou chutnat všechna moje jídla.

 

Tatiana

Jsem vdaná, mám dceru, je mi 33 let. Jsem vyučená cukrářka a pekařka. Na Ukrajině jsem pracovala sedm let jako vedoucí pekař v pekárně. Před tím jsem připravovala sladkosti v továrně. Takže pokud máte chuť na něco sladkého, neváhejte.

 

Přijďte ochutnat naše ukrajinské speciality. Vše připravujeme ručně z čerstvých surovin.

Ukrajinské bistro